Duben 2010

Lehký těstovinový salát

14. dubna 2010 v 13:23 | coco-choc |  Těstoviny, obiloviny, luštěniny
Jaro je zde v plné parádě, i když sem tam se nějaký ten mráček ještě objeví, přesto je třeba důkladně se začít připravovat na teplejší část celého roku. Co si budeme povídat, hutné omáčky, těžkopádné knedlíky a tučná masa nám stejně v teplých dnech nechutnají. Máme chuť spíše na něco lehčího, ale přesto nejsme králíci, kteří si pochutnají na nějakém tom zeleném listí (i když i to mám ráda - ale jen v omezené míře :-). Proto Vám chci připravit náš oblíbený těstovinový salát, který prošel několika úpravami a vyladěními, než získal tuto jednoduchou a chuťově vymazlenou podobu.

Nepřináším Vám nic složitého a převratného. Předpokládám, že těstovinový salát si doma také připravujete, ale chci Vám ukázat, že v jednoduchosti je krása a že nejen tento recept stojí, ale i padá na kvalitních ingrediencích. Takže se přimlouvám za kvalitní těstoviny (rosické mají u mě vstup zakázán :-D), lahodný a poctivý jogurt, který má v sobě nějaké to procento tuku (jde nám přeci o chuť) a čerstvou zeleninu. Vše ostatní je na Vás :-).

Ingredience:
  • 300 g těstovin (penne, rigatoni, fusilli, farfalle, radiatore atd.)
  • oblíbená zelenina (použila jsem oranžové papriky, polovinu salátové okurky, 2 větší mrkve, cherry rajčata, černé olivy)
  • velký bílý jogurt (zvolte jogurt s větším množstvím tuku - Choceňský (okapaný) nebo řecký)
  • bylinková sůl či jiná oblíbená kořenící směs (zálivku můžete ochutit i citrónem, octem balsamiko apod.), přikápla jsem i trochu sojové omáčky
  • olivový olej

Postup:
Těstoviny uvařte /ve slané vodě/ al dente a promíchejte je s olivovým olejem. Nechte je vychladnout (pokud spěcháte, propláchněte je studenou vodou, ale těstoviny takto ztrácejí na chuti).
Zatím si nakrájejte veškerou zeleninu na drobnější kousky (či tvary, jaké Vám budou vyhovovat).
Jogurt bohatě ochuťte bylinkovou solí a přidejte i olivový olej (případně sojovou omáčku). Zeleninu promíchejte s vychladlými těstovinami, zalijte ochuceným jogurtem a promíchejte. Ochutnejte a případně dochuťte, solí, bylinkami, citrónovou šťávou. Salát uložte do ledničky, a pokud máte velký hlad, rovnou podávejte.
Přeji dobrou chuť.
A kam dál?