Květen 2011

Klasické kynuté buchty

5. května 2011 v 21:05 | coco-choc |  Sladké hříchy
Vím, že kynuté buchty se na mém blogu již objevily, nicméně dneska jsem se rozhodla pro úplně klasický recept. Předchozí buchty byly z celozrnné mouky a hlavně byly upečeny v remosce, tyto jsou sice méně zdravé, ale jsou pečené v elektrické troubě, tudíž jsou mnohem nadýchanější. No, co si budeme namlouvat, remoska je fajn, ale trouba je lepší :-D.

Ingredience:
  • cca 500 g polohrubé mouky
  • 100 g krystalového cukru
  • 150 g másla
  • 250 ml mléka
  • 1 kostka droždí (42 g)
  • špetka soli
  • 1 vejce
Tvarohová nádivka do buchet (buchty ovšem můžete naplnit makovou i povidlovou náplní)
  • 500 g tvarohu (v alobalu!)
  • cukr podle chuti
  • 1 vejce (nebo jen žloutek, ale nevím, co bych měla dělat s jedním bílkem :-)

Postup:
Vyndejte si všechny potřebné suroviny na pracovní plochu, ať získají pokojovou teplotu. Poté začněte připravovat kvásek. Droždí rozdrobte do misky, přidejte lžíci cukru a vidličkou rozetřete na hladkou kašičku (stačí tak 2 minutky), následně zalijte droždí vlažným mlékem (POZOR! Ne studeným, ale ani ne horkým), promíchejte a zasypte lžící mouky. Kvásek dejte kynout na teplé místo asi na 10 - 15 minut.

Zatím si můžete v jiné míse rozehřát polovinu másla. Přidejte cukr, vajíčko, mléko a rozmíchejte, začněte prosívat mouku (asi tak polovinu) se špetkou soli. Promíchejte měchačkou, poté přidejte i vykynutý kvásek. Zapracujte jej do těsta a přidávejte prosátou mouku dle potřeby. Chcete to trochu lásky a hodně síly :-). Až vypracujete pružné a nelepivé těsto, zasypejte jej jemně moukou, přikryjte utěrkou a dejte jej kynout na teplé místo na půl hodiny.
Teď si můžete hodit nožky nahoru a dát si kafíčko nebo se můžete vrhnout rovnou na náplň. V misce rozmíchejte tvaroh s cukrem - jde to ztuha, ale neřeďte ho. Množství cukru nechávám na Vaší chuti. Přiklepněte vajíčko a důkladně jej vmíchejte. Nyní se můžete vrátit k vykynutému těstu, propracujte jej na vále. Těsto můžete vyválet, což já nedělám, jen si jej rozdělím na půlku a poté na stejně velké kousky. Dneska jsem vytvořila 12 kousků. Každý kousek roztáhnu v dlani a vložím do něj pořádnou porci tvarohové náplně, spojím konce k sobě, buchtu řádně uzavřu a vložím spojem dolů do pekáčku. Ještě před položením do pekáčku ale buchtu řádně pomašluju rozpuštěným máslem (druhou polovinou másla, která mi zbyla), ať se mi nepřilepí ke své sestře. Stejným způsobem pokračuji až do poslední buchty. Pokud Vám zbude máslo, pomašlujte povrch buchet, máslem nic nezkazíte :-).
Pečte v předehřáté! troubě na 170 stupňů asi 40 - 50 minut. V kuchařkách často píšou 25 - 30 minut, ale mým buchtám to bylo málo, chtěly se péci celých 50 minut. Upečené buchty vyklopte z pekáčku, pocukrujte moučkovým cukrem (cukr se do teplých buchet hezky vpije) a nechte je vychladnout. Je velmi lákávé zakousnout se do teplé buchty, ale moc Vám to neradím. Bříško si pak může stěžovat...
Přeji dobrou chuť!

Ještě bych Vás chtěla pozvat na svůj druhý blog, kde momentálně probíhá SOUTĚŽ! Tak neváhejte a zapojte se!
A kam dál?